Laminasyon Makineleri

Laminasyon Makineleri

Al 3601 / A3 Laminasyon Makinesi

Teknik Özellikler

Ürün Detayları

»Yüksek kaliteli laminasyon
»Dijital kontrol paneli ile kolay kullanım
»Kontrol edilebilir güçlü motoru ile zaman tasarrufu
»Anti - jam teknolojisi ile sıkışma önleme sistemi
»30 dk. kullanılmadığında uyku moduna geçme
»Fotoğraf, film ve dökümanlarınızda mükemmel sonuç

Laminasyon işlemlerinin birçok faydası vardır. laminasyon işlemi uygulanan kağıt yüzeylerin dayanıklılığı artar ve uzun süre boyunca yıpranma ve yırtılma payı azalır.  


Videolar
Al 3601 / A3 Laminasyon Makinesi-Pvc Kaplama Makinesi

Laminasyon makinesi baskılı yüzeye uygulanan plastik şerit ya da bant basılı kağıdın yüzeyini koruyarak kolay bir şekilde kirlenmesini önler. Lamisanyon işlemi basılı kağıdı ya da yüzeyi sadece kire karşı korumakla kalmaz nem ve ıslanma gibi kağıda zarar veren etkenlerin de etkisini en aza indirir.

Laminasyon Makineleri

Kaplama makinesi olarak da bilinen laminsayon makinelerinin çalışma prensibi iki farklı materyalin birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle broşür, menü, kartvizit, reklam materyallerinin üzerindeki baskıların yıpranmaması ve daha uzun ömürlü olması amacıyla kullanılan laminasyon makinelerinde pratik bir şekilde kaplama işlemi gerçekleştirilmektedir. Baskılı kağıdın ön ya da arka yüzeyine bant ya da ince şerit halinde laminasyon işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak baskılı materyal ve üzerine de kullanılacak laminasyon filmi konarak laminasyon makinesine yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminin düzgün ve ölçülü olması ortaya çıkacak birleştirme işlemi için son derece önemlidir. Daha sonra kullanılan laminasyon makinesinin çalışma prensibi doğrultusunda işlem gerçekleştirilerek laminasyon işlemi tamamlanır.
Maksimum kaplama eni32 cm
Laminasyon hızı2000 mm / dk.
Maksimum laminasyon kalınlığı1 mm / 75 - 250 mic.
Merdane sayısı6 adet / ileri- geri tuşu
Isıtma sistemiSıcak taban
Ön ısıtma1 dakika
VoltajAC 120, AC220-240V (50/60Hz)
Elektirk tüketimi1750 W
Ağırlık5.4 kg.
Ebatlar525 x 364 x 127 mm
Gövde yapısıABS