Laminasyon Makineleri

Laminasyon Makineleri

Lamiess Pda3 - 330 Tlm Laminasyon Makinesi

Teknik Özellikler

Ürün Detayları

Laminasyon işlemlerinin birçok faydası vardır. laminasyon işlemi uygulanan kağıt yüzeylerin dayanıklılığı artar ve uzun süre boyunca yıpranma ve yırtılma payı azalır.  Videolar

Lamiess Pda3 - 330 Tlm Laminasyon Makinesi-Pvc Kaplama Makinesi

Laminasyon makinesi baskılı yüzeye uygulanan plastik şerit ya da bant basılı kağıdın yüzeyini koruyarak kolay bir şekilde kirlenmesini önler. Lamisanyon işlemi basılı kağıdı ya da yüzeyi sadece kire karşı korumakla kalmaz nem ve ıslanma gibi kağıda zarar veren etkenlerin de etkisini en aza indirir.

Laminasyon Makineleri

 

Kaplama makinesi olarak da bilinen laminsayon makinelerinin çalışma prensibi iki farklı materyalin birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle broşür, menü, kartvizit, reklam materyallerinin üzerindeki baskıların yıpranmaması ve daha uzun ömürlü olması amacıyla kullanılan laminasyon makinelerinde pratik bir şekilde kaplama işlemi gerçekleştirilmektedir. Baskılı kağıdın ön ya da arka yüzeyine bant ya da ince şerit halinde laminasyon işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak baskılı materyal ve üzerine de kullanılacak laminasyon filmi konarak laminasyon makinesine yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminin düzgün ve ölçülü olması ortaya çıkacak birleştirme işlemi için son derece önemlidir. Daha sonra kullanılan laminasyon makinesinin çalışma prensibi doğrultusunda işlem gerçekleştirilerek laminasyon işlemi tamamlanır.

 

Maksimum Kaplama Eni330 mm
Laminasyon Hızı300-1600 mm /dk.
Maksimum Laminasyon kalınlığı2 mm / 250 micron
Otomatik Geri Sarmavar
Merdane sayısı/Çapı4 / 30mm
Çalışma sıcaklığı80-150 ℃
Isıtma sistemisıcak taban
Ön Isıtma5 dk.
Voltaj110V/60Hz-220V/50 Hz
Elektrik Tüketimi850W
soğutmaFan
Gövde Yapısımetal
Ebatlar540x280x135 mm
Ağırlık14 kg