Laminasyon Makineleri

Laminasyon Makineleri

Laminasyon Makinesi

Teknik Özellikler

Ürün Detayları

Laminasyon işlemlerinin birçok faydası vardır. laminasyon işlemi uygulanan kağıt yüzeylerin dayanıklılığı artar ve uzun süre boyunca yıpranma ve yırtılma payı azalır.  


 

Videolar
Al 3203 / A3 Laminasyon Makinesi-Pvc Kaplama Makinesi

Laminasyon makinesi baskılı yüzeye uygulanan plastik şerit ya da bant basılı kağıdın yüzeyini koruyarak kolay bir şekilde kirlenmesini önler. Lamisanyon işlemi basılı kağıdı ya da yüzeyi sadece kire karşı korumakla kalmaz nem ve ıslanma gibi kağıda zarar veren etkenlerin de etkisini en aza indirir.

Laminasyon Makineleri

Kaplama makinesi olarak da bilinen laminsayon makinelerinin çalışma prensibi iki farklı materyalin birleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle broşür, menü, kartvizit, reklam materyallerinin üzerindeki baskıların yıpranmaması ve daha uzun ömürlü olması amacıyla kullanılan laminasyon makinelerinde pratik bir şekilde kaplama işlemi gerçekleştirilmektedir. Baskılı kağıdın ön ya da arka yüzeyine bant ya da ince şerit halinde laminasyon işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak baskılı materyal ve üzerine de kullanılacak laminasyon filmi konarak laminasyon makinesine yerleştirilir. Bu yerleştirme işleminin düzgün ve ölçülü olması ortaya çıkacak birleştirme işlemi için son derece önemlidir. Daha sonra kullanılan laminasyon makinesinin çalışma prensibi doğrultusunda işlem gerçekleştirilerek laminasyon işlemi tamamlanır.Maksimum kaplama eni32 cm
Laminasyon hızı310 mm / dk.
Maksimum laminasyon kalınlığı0.6 mm / 50 - 175 mic.
Merdane sayısı2 (free roll)
Isıtma sistemiSıcak taban
Ön ısıtma3 dakika
VoltajAC 120, AC220-240V (50/60Hz)
Elektirk tüketimi375 W
Ağırlık1.9 kg.
Ebatlar498 x 127 x 88 mm
Gövde yapısıABS

 kaplama makinesi gtip,pvc kaplama makinesi,pvc kaplama makinesi,mühlen 403 laminasyon pvc kaplama makinesi,pvc ne demek