27/12/2021
Blog
Ciltleme Makineleri Sarf Malzemeleri Nedir ?

Pratik ve kullanışlı olma özelliğine sahip ciltleme makineleri aynı zamanda iş yükünün hafiflemesi konusunda ortaya koyduğu fayda ile ön plana çıkar. Birçok farklı alanda birçok farklı belge, evrak, broşür ve tanıtım gibi materyallerin bir arada tutulmasını sağlayan ciltleme makineleri kullanım amacına göre birçok sarf malzemesine ihtiyaç duyar. Ciltleme makinelerinin işlevini en iyi ve en doğru şekilde yerine getirebilmesi için, ciltleme makinelerine uygun sarf malzemelerin tercih edilmesi gerekir.

Ciltleme makinelerini çeşitlerine göre ihtiyaç duyulan sarf malzemeleri farklı olur. İlk olarak ciltleme makinelerinde birleştirme işlemini yapan ana malzeme spiral olsa da, ciltleme makinelerine göre kullanılacak spiraller farklılık gösterir. Plastik spiraller, tel spiraller ve helezon spiraller ilk ihtiyaç duyulan ciltleme sarf malzemeleri olarak bilinir ve adlarını, kullanıldıkları ciltleme makinelerinden almışlardır. Bunların dışında birde takvim, broşür ve tanıtım yazılarını içerir materyallerin birleştirilmesi için kullanılabilecek yapıda olan bobin tel spiraller bulunur.

Diğer ciltleme sarf malzemeleri ise, profil sırtlıklar, tutkal, cilt kapakları, ısısal cilt kapakları, Ohp fotokopi asetatları ve profil sırtlık cilt kapakları olarak bilinir. Ciltleme makineleri sarf malzemeleri ortaya çıkacak işin kaliteli olması konusunda en az ciltleme makineleri kadar önemli bir yere sahiptir. Yapılacak ciltleme işlemine ve bu ciltleme işleminde kullanılacak ciltleme makinelerine en uygun sarf malzemelerinin tercih edilmesi hem ciltleme işlemindeki kaliteyi arttıracaktır hem de ciltleme makinelerinin daha sağlıklı çalışmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Ciltleme sarf malzemelerine ilişkin ihtiyaç duyulan tüm bilgileri ve bu sarf malzemelerini Laminet Ofis Sistemleri firması ile iletişime geçerek pratik bir şekilde temin edebilir ve en doğru ve en kaliteli ciltleme makineleri sarf malzemelerine sahip olabilirsiniz.

Laminet, lamiess, ciltleme makinesi, plastik spiral, cilt kapağı, bobin spiral,tel spiral,helezon spiral