27/12/2021
Blog
Dönerli Kart Dolapları Nedir ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında, şirketlerde, büyük site tarzı yerleşim alanlarında gelen ziyaretçilerin kimliklerinin tespit edilmesi, içeriye kaç ziyaretçinin alındığının kolay bir şekilde bilinmesi için tasarlanan dönerli kart dolapları pratik ve kullanışlı aletlerdir. Dönerli kart dolapları gelen ziyaretçilerin kimlik bilgilerini gösterir kartların alındığı ve belli bir sıraya konarak karşılığında ziyaretçiye kimlik kartının konulduğu sırayı gösteren bir numaranın verildiği araç olarak tanımlanır. Dönerli kart dolapları kullanışlılığı sayesinde ziyaretçilerden alınan kimlik kartlarının kaybolması önlenir, bu kartların doğru ve düzenli bir şekilde muhafazası sağlanır ve yanlış kişiye yanlış kimlik kartının verilme ihtimalinin önüne geçilir.

Dönerli kart dolapları pratik ve kullanışlı olma özelliğinin yanında taşınabilir olma özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Taşınabilir olma özelliği sayesinde açık alanda ya da başka kurum veya yerde düzenlenecek etkinliklerde kullanılabilecek nitelikte olması dönerli kart dolaplarını, standart kart dolaplarından daha işlevsel hale getirmektedir.

Dönerli kart dolapları kimlik kartının konulacağı hazne sayısı fazla olan ürün gruplarındandır. Bu özelliği sayesinde tek dönerli kart dolabı ile çok fazla kimliğin saklanması için pratik bir çözüm oluşturur. Tek katlı, iki katlı ve üç katlı modelleri bulunan dönerli kart dolapları hazne sayı ve kart biriktirme kapasitesi artsa dahi, çok fazla alan kaplamayarak küçük ve dar alanlarda dahi pratik kullanım sağlar. Katlı dönerli kart dolapları, dönerli olma özelliği sayesinde diğer kart dolaplarından daha bir işlevsel yapıdadır. Her katın kendi özeliğinde bağımsız dönme özelliğine sahip olan bu ürün grubunda birçok kart arasından istenilen karta ulaşmak çok basit bir hal alır.

Tek katlı dönerli kart dolapları genel olarak 25 adet kart saklama kapasitesine sahipken iki katlı dönerli kart dolapları 75 adet, üç katlı dönerli kart dolapları ise 125 adet kart saklama kapasitesine sahip olmaktadır.

Dönerli kart dolaplarına ilişkin ihtiyaç duyduğunuz ürünü,  Laminet Ofis Sistemleri firmasından ihtiyacınız olan kapasiteye uygun ve şık tasarımları bulunan seçenekler arasından kolayca ulaşabilirsiniz.