27/12/2021
Blog
Elektrikli Giyotin Nedir ?

Kağıt ve benzeri materyallerin düzgün ve pratik bir şekilde kesilmesi amacıyla kullanılan giyotinler, ev, ofis ve matbaa alanında en çok ihtiyaç duyulan alet ve makinelerdir. Binlerce sayfa kağıt ve benzeri materyalin pratik ve kısa sürede kesilmesi amacıyla tasarlanan bu makineler hem iş gücü kaybını önlemekte hem de zamandan tasarruf etmeyi amaçlamaktadır.

Giyotinler, sürgülü giyotin, kollu giyotin ve elektrikli giyotin başta olmak üzere kullanım amacına, sıklığına ve kesilecek materyalin sayfa sayısı ile kalınlığına göre farklı özelliklere sahip çeşitleri bulunur. Elektrikli giyotin makineleri bu çeşitler arasında en pratik ve en kullanışlı olanı olarak kabul edilir. Hizalama cetveli, otomatik sıkıştırma çubuğu ve belli kalınlıktaki ve sayfa sayısındaki kağıt ve bezeri materyalleri kesebilme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Tek tuş ile çalışma özelliği sayesinde insan gücünün kullanımına minimum derecede ihtiyaç duyan bu elektrikli giyotin makineleri, kısa süre içersinde binlerce sayfa kalınlığındaki kağıt ve benzeri materyalin kesilmesi işlemini gerçekleştirerek, oluşabilecek iş yükünü minimuma indirir.

Özellikle ofis ve matbaalarda kullanılan elektrikli giyotinler güvenlik açısından da son derece hassas tasarlanmış makinelerdir. Çalışma esnasında insan müdahalesine ihtiyaç duymayan bu elektrikli giyotinler ile giyotin bıçakları daha iç tarafta tasarladığı için oluşabilecek kazalar minimuma iner. Diğer giyotin çeşitlerine nazaran sadece kağıtların yerleştirilmesi işleminde insan gücüne ve müdahalesine ihtiyaç duyduğu için, kesme işlemi elektrikli giyotin tarafından otomatik olarak gerçekleşmekte ve kesme işlemi bittikten sonra elektrikli giyotin durarak oluşabilecek kazaların minimuma inmesini sağlamaktadır.

Elektrikli giyotinlerde dikkat edilmesi gereken nokta kesim işleminin makinen kesme kapasitesine uygun kalınlıktaki kağıtlar üzerinde gerçekleştirilmesidir. Her elektrikli giyotinin sayfa sayısına ya da kalınlığına ilişkin bir kesme sınırı bulunduğu için düzgün ve simetrik kesimlerin olmasını sağlama amacıyla bu sınıra dikkat edilmesi gerekir. Bu dikkat ve gösterilen özenin sonucu olarak elektrikli giyotinlerin ömrü uzar ve performansı artar.

Laminet Ofis Sistemleri firması aracılığı ile ihtiyaç duyduğunuz performans ve özelliklere sahip elektrikli giyotinlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.