27/12/2021
Blog
Kağıt Kesme Sistemleri Nedir ?

Kağıt kesme sitemleri matbaa ve kırtasiye alanlarında kullanılan pratik makinelerden oluşmaktadır. Kağıt kesme işlemleri birçok alanda birçok amaçla gerçekleştirilir. Kitap ya da defter üretiminde var olan kağıtların istenilen boyutlar kesilmesi gerektiği gibi, reklam, broşür, tanıtım afişleri, paketleme ürünleri oluştururken de kağıt kesme sistemlerinden faydalanılmaktadır.

Kağıt kesme sistemlerinin temelinde giyotin makineleri yer alır. Pratik kullanımları ve farklı özellikleri ile kağıt kesme sistemlerinin temelini oluşturan giyotinler ile belge, evrak ve daha birçok kağıt benzeri materyal düzgün, pratik ve en önemlisi de simetrik bir şekilde kesilmektedir. Giyotin makinelerinin bıçaklarının çelikten olması ürünün kullanışlılığını arttıran en önemli özelliklerden biridir. Çelikten yapılan giyotin bıçakları, sağlam yapıları ile ön plana çıkarken leke tutmaz ve paslanmaz özelliği ile de kesme işlemi esnasında kağıtlarda her hangi bir iz bırakmayarak kaliteli bir kağıt kesme işleminin yanında görsel olarak da temiz ve lekesiz bir ürünün ortaya çıkmasını sağlar.

Kağıt kesme sisteminin temelini oluşturan giyotinler, kollu giyotin, sürgülü giyotin ve elektrikli giyotin başta olmak üzere birçok çeşidi olan ürün grubudur. Her bir giyotin çeşidinin ayrı bir özelliği olsa da işlevleri itibari ile hepsi pratik bir kullanıma sahiptir. İzalama cetveli ile kağıtların doğru yerden kesilmesi konusunda pratik bir çözüm sunan bu makineler ayrıca sıkıştırma özelliği ile de pürüzsüz ve düzgün bir kesim yapılmasını sağlamaktadır.

Kağıt kesme kapasite kalınlıkları farklı olan bu ürün gruplarında en pratik ve en kapsamlı özelliklere sahip olan çeşit elektrikli giyotin makineleridir. Pratik kullanımlarının yanı sıra, insan müdahalesine minimum derecede ihtiyaç duyan bu makineler ile yapılacak kağıt kesme işlemleri sonucunda kaza ve yaralanma riski yok denecek kadar azdır. Güvenli tasarımı ile ön planla çıkan giyotin makineleri değişebilir bıçak yapısı ile de kullanım ömrü uzun olan ürün gruplarındandır. Giyotin makine çeşitlerine dair aradığınız tüm özellikleri kapsayan ürün gruplarını Laminet Ofis Sistemleri firmasından kolay bir şekilde temin edebilirsiniz.