27/12/2021
Blog
Kart Askı İpleri Nedir ?

Kurum içi iletişimi hızlandırmak, kurumsal kimliğin varlığını ortaya koymak amacıyla kart askılı ipleri kullanılmaktadır. Farklı renk ve desen seçenekleri ile ön plana çıkan kart askı ipleri birçok farklı firma, şirket ya da özel kuruluşlar tarafından kullanılmaktadır. Sadece kurum içi iletişim amacıyla kullanılmak ile sınırlı kalmayan bu ürünler, farklı ortamlarda düzenlenen etkinliklerde de kullanılabilecek estetik görünüşe sahip ürünleridir.

Kart askı ipleri kullanım amacı var olan isimliklerin taşınmasını sağlamak ve personellerin kimlik bilgilerini görünün kılmak olarak bilinse de aslında kurumsal kimliğin ortaya koması için seçilen farklı bir yöntem olarak kabul edilir. Kurum içi ciddiyeti ve disiplini ön plana çıkaran kart askılı iplerinin diğer bir özelliği, doğal reklam araçları olmasıdır. Kurumsal kimliğinizi en iyi yansıtacak olan isim, logo, tasarım ya da renklerin kullanılarak oluşturulduğu kart askı ipleri ile basit ama etkili bir reklam seçeneği ortaya konmaktadır. Yapılan tasarımların kurumsal kimliği yansıtması kart askılı iplerinin ortaya koyacağı fayda bakımından son derece önemlidir.

Kullanışlı olma özelliği ile de ön plana çıkan kart askılı ipleri düzenlenecek etkinliklere özel olarak da tasarlanabilecek nitelikte ürünler olduğu için çok rağbet görmekte. Özellikle sponsorlar tarafından düzenlenen etkinliklerde, sponsor adına tasarlanan ve istenilen logo, isim ile renkleri taşıyan kart askılı ipleri ile düzenlenen etkinliğin başrolü olan sponsorların tanıtımı pratik bir şekilde gerçekleştirilir.

Kart askılı iplerinde dikkat edilmesi gereken nokta, nerende ve hangi amaçla kullanılacağıdır. Sadece var olan isimliklerin asılması için kullanılma amacı taşıyan kart askılı ipleri daha basit bir nitelikte iken, kurumsal kimliğin dışa vurulmuş etkisi ve reklamı olarak kullanılmak istenen kart askılı iplerinde tasarım son derece önemli olmaktadır. Kurumsal kimliği oluşturan renk, desen, şekil ya da logoların, basit ama şık ve göze çarpan bir şekilde tasarlanarak kart askılı iplerine uygulanması oluşabilecek etkiyi maksimuma çıkarmaktadır. Laminet Ofis Sistemleri firması sunduğu çeşitli kart askılı ipleri ile birçok firma ya da kurumun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak tasarıma sahip kart askılı ipleri hizmetini sunmaktadır.