27/12/2021
Blog
Kart Baskı Makineleri Nedir ?

Plastik kart sistemleri birçok firma ya da şirketin kendi ihtiyaç duydukları kimlik kartı, broşür, isimlik tarzı baskılama işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Plastik kart sistemleri sayesinde firma ve şirketler bu tarz baskılama işlemleri için matbaaya ihtiyaç duymadan kurum içinde ihtiyaçlarını karşılayabilmekte iş yükü ve maliyet olarak daha kazançlı bir hale gelmektedir.

Plastik kart sistemlerinin temelini, plastik kart makineleri oluşturmaktadır. Yazıcıya benzer çalışma prensibine sahip olan bu ürünler ile broşürler, reklam aparatları, isimlikler, kimlik kartları tarzı ihtiyaç duyulan baskılama işlemi, gerçekleştirilmekte. Siyah beyaz ve renkli baskılama yapma özelliğine sahip olan bu makineler ile var olan ihtiyaçlar doğrultusunda pratik kullanım gerçekleştirilmektedir.

Renk seçeneğinin fazla olması ve kalitenin ön planda tutulması nedeniyle broşür, logo ya da resimli tasarımların baskılama işlemlerinde canlı renk oluşumu sağlanmakta, yapılan baskılamalar dikkat çekici bir hal almaktadır.

Plastik kart imal aparatları ve malzemeleri plastik kart sistemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir. Yapılan baskılama işlemi neticesinde düzeltme, kesme ve biçimlendirme işlemlerinde kullanılan bu ürünler ile baskılama işlemine son rütuşlar gerçekleştirilmektedir.

Ribonlar baskılama işleminde kullanılan şerit filmler olarak bilinir. Üç katmandan oluşur ve baskılama işleminde her katman farklı bir özelliği ile ön plana çıkarak baskılama işleminin kalitesini arttırır.

Ribonların haricinde temizleme kitleri ve plastik kartlar baskılama işlemi sonrası ortaya çıkan ürünlerin temizlenmesinde ve muhafazasında kullanılan plastik kart sistemlerini oluşturan diğer ürün gruplarındandır.

Plastik kart makineleri, ofis ve iş yerlerinde kullanılan isimlikler, broşür, tanıtım kartı ya da daha farklı materyallerin basılmasında kullanılan pratik makinelerdendir. Ofis, firma ve benzeri yerlerin baskılama işlemlerine duyulan ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlanan bu ürünler ile matbaaya ihtiyaç duyulmadan kurum içi baskılama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Çalışma prensibi olarak yazıcılara benzeyen bu ürünler bilgisayar ile entegre edildikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Bilgisayara entegre işlemi kullanılacak plastik kart makinelerine göre ihtiyaç duyulan program ve yazılımlar aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Yazıcılar ile benzer çalışma prensibine sahip olan bu makineler ile isterseniz siyah beyaz isterseniz renkli baskılama işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Portatif yapısı sayesinde ev ve ofis ortamında pratik bir kullanım imkanı sunan bu makineler ile ihtiyacınız olan tüm kart basım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Plastik kart makineleri çeşitli özellik ve donanımlara sahip ürün gruplarındandır. Yazıcılardan farklı olarak donanımlı ve profesyonel plastik kart makineleri ile çift yönlü baskılama işlemi gerçekleştirilmektedir. Kimi plastik kart makinelerinde çift yönlü baskılama işlemi için manuel müdahale gerekli iken profesyonel olan ürün gruplarında çift yönlü baskılama işlemi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan gerçekleşmektedir.

Sahip olduğu geniş renk seçeneği ile yazıcılardan çok daha işlevsel bir ürün olan plastik kart makineleri ile, broşürlerin renk ve yazı uyumunu kolay bir şekilde yakalayabilir, logo ve tasarımların en can alıcı renklere kavuşmasını pratik ve kaliteli bir şekilde sağlayabilirsiniz. Plastik kart makinelerinin kullanımı özel ve teknik beceri gerektirmediği için ofis çalışanları tarafından pratik bir şekilde kullanılabilecek nitelikte ürünlerdir. Bu özelliği sayesinde ihtiyaç duyulan tüm baskılama işlemlerinin gerçekleştirilmesi için nitelikli personele ihtiyaç duyulmamaktadır. Plastik kart makinelerine dair aradığınız ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm özelliklere sahip ürün gruplarına Laminet Ofis Sistemleri firması ile iletişlime geçerek kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Plastik kart baskı makineleri, ribonlar, laminet, lamiess, kart baskı makinesi, laminet kart, lamiess, kart, lamiess, laminet, kart kartuşu, kart ribon