27/12/2021
Blog
Kollu Giyotin Nedir ?

Kağıt kesme makinelerinin başında gelen giyotinler işlevsel ve pratik yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Kağıt, evrak ve belgelerin düzgün ve simetrik kesilmesi için kullanılan bu aletler ortaya koydukları sonuç bakımından diğer kağıt kesme işleminde kullanılan ürünlere nazaran çok daha kullanışlı, faydalı ve pratik olmaları nedeniyle tercih edilmektedir.

Giyotinler kullanım amacına, yerine ve ortaya konması istenen performansa göre çeşitlere ayrılmaktadır. Kollu giyotin, sürgülü giyotin ve elektrikli giyotin çeşitleri en çok kullanılan ürün grupları olarak karşımıza çıkar.  Kollu giyotinler pratik kullanıma sahip portatif ürünlerdir. Taşınabilir olma özelliği sayesinde ev ve ofislerde kişisel kullanım için çok rahat kullanılabilmekte ve ihtiyaç duyulan alana pratik bir şekilde götürülerek kağıt kesme işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kollu giyotinler sağlam yapıları ve çelik bıçakları ile ön plana çıkan ürünlerdir. Kısa süre içerisinde sayfalarca kalınlıktaki kağıtları pratik ve en önemlisi istenilen ölçülerde kesebilecek özelliklere sahiptir. Hizalama cetveli ile birlikte sıkıştırma çubuğu bulunan bu ürünler ile kağıtlar istenilen ölçülerde düzgün bir şekilde kesilebilmektedir. Çelik bıçakları ile pas ve kir oluşumuna engel olan bu ürün ile yapılan kesme işleminde kağıtlarda herhangi, bir iz ya da leke bulunmaz. Ayrıca paslanmaz nitelikte olan bu çelik bıçakların eskimesi ya da deforme olması durumunda değiştirilebilecek yapıda olması da ürünü daha kullanışlı bir hale getiren diğer bir özellik olarak karşımıza çıkar.

Kollu giyotinlerin hem düzgün kesim gerçekleştirebilmesi hem de güvenlik açısından giyotin sehpaları üzerinde kullanılması son derece önemlidir. Giyotin sehpaları, kollu giyotinlerin sarsılmasını ve hareket etmesini önleyerek hem simetrik bir kesim gerçekleşmesini kolaylaştırır hem de oluşabilecek kaza ve yaralanma riskini en aza indirir. Kollu giyotinler hem kişisel kullanıma hem de iş ve ofis ortamına uygun tasarlanan ürünler olduğu için çok tercih edilmektedir. Laminet Ofis Sistemleri firması sizlere sunduğu kollu giyotin çeşitleri ile hem iş yerinizde hem ofisinizde hem de evinizde ihtiyaç duyduğunuz pratikliği ve güvenliği sağlıyor.