27/12/2021
Blog
Laminasyon Filmleri Nedir ?

Laminasyon makineleri başta matbaa ve kırtasiye olmak üzere, tekstil ve tıp alanında da kullanılmaktadır. İki farklı materyalin birleştirilmesi ya da bir materyalin diğer materyal ile kaplanması işlemini gerçekleştiren bu makinelerde kullanılacak sarf malzemeleri ortaya çıkacak işin kalitesi için belirleyici etken olarak kabul edilir. Laminasyon işlemi ile ortay çıkan ürünler hem estetik bir görünüme kavuşur hem de sağlam ve dayanıklı bir hale gelerek yıpranma payı azalır ve uzun ömürlü olur.

Laminasyon sarf malzemeleri kullanılacak makineye ve ortaya çıkması istenilen sonuca göre farklılık göstermektedir. En sık kullanılan lamiasnyon sarf malzemesi olarak parlak (polyester) laminasyon malzemesi karşımıza çıkar. Bu laminasyon malzemesi ile ortaya çıkan ürün parlak bir görünüme sahip olmak ile birlikte yumuşak bir dokunuşa sahiptir. Kiri, leke ya da parmak izi barındırmayan bu ürün dünya genelinde çok sık tercih edilmektedir.
Mat laminasyon sarf malzemesi, özellikle üzerinde yazı ya da şekil barındıran materyallerin kaplama işleminde kullanılmaktadır. Mat olmasına rağmen renklerin daha canlı görünmesini sağlayan bu ürün ile aynı zamanda yazılar daha okunaklı ve daha net olarak ortaya çıkar. Fiziki yapısı sayesinde üzerine kolay bir şekilde not alınabilen bu sarf malzemesi daha sonra yazıların kolay bir şekilde silinmesi ile de pratik bir çözüm sunar.

Selefon malzemesi kağıtların görünümünü etkilemeyen ince ve saydam tabaka halindeki bir film olarak bilinmektedir. Kaplaması yapılan materyal üzerindeki baskı ve yazıların korunmasını sağlayan bu ürün ile kağıt ve benzeri ürünler daha sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Rulo laminasyon malzemeleri; rulo laminasyon makinelerinde kullanılabilecek nitelikte olan bu ürün ile hem sıcak baskılama hem de soğuk baskılama işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Laminasyon sarf malzemelerinin ortak özelliği, kullanıldıkları ürünün görselliğine zarar vermeden, ürünün kalitesini ve dayanıklılığını arttırmasıdır. Birçok laminasyon sarf malzemesini bünyesinde bulunduran Laminet Ofis Sistemleri firmasında ihtiyacınız olan her ürün grubunu kolay bir şekilde bulabilirsiniz.