27/12/2021
Blog
Para Kontrol Makineleri Nedir ?

Para giriş çıkışının fazla olduğu orta ya da büyük işletmeler ile firma ve şirketlerin muhasebelerinde kullanılan para kontrol makineleri ile sahte paraların fark edilmesi çok pratik ve kolay bir işlem haline gelmektedir. Günümüzde sahte paraların el yordamı ile gerçek paralardan ayrılması son derece zorlaşmış iken işletmeler ve firmalar oluşabilecek zararın önüne geçebilmek amacıyla para kontrol makinelerinden faydalanmaya başlamışlardır.

Kullanışlı olan bu para kontrol makineleri aracılığı ile kısa süre içerisinde birçok banknotun kontrolü sağlanmakta ve sahte olan banknotlar kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Portatif yapıda olan bu para kontrol makinelerinin kullanılacak yere ve sıklığa göre daha donanımlı özelliklere sahip olan çeşitleri de bulunmaktadır. Para kontrol özelliği, para sayma makinelerinde bulunmasına rağmen bazı oluşabilecek hatalardan dolayı sahte paraların tespitinde sorunlar oluşmakta ve kurum, şirket ya da işletmeler bu fark edilemeyen sahte paralar yüzünde zarara uğramaktadır. Bu tür zararların önüne geçebilmek ve sahte para tespit oranını en üst seviyede gerçekleştirebilmek amacıyla para sayma makinelerinin haricinde para kontrol makineleri de kullanılmaktadır.

Para kontrol makinesi alırken dikkat edilmesi gereken bir takım önemli noktalar bulunur. Para kontrol makinesinin kullanılacağı işletmedeki para trafiği tercih edilecek para kontrol makinesinin belirlenmesinde son derece önemlidir. Portatif ve basit halli olan para kontrol makineleri ile banknotlar tek tek kontrol edilebilirken daha donanımlı para kontrol makineleri aracılığı ile paraların seri bir şekilde kontrolü sağlanmakta ve sahte banknot tespit oranı çok daha yüksek olmaktadır. Para kontrol makinelerine dair birçok ürün grubunu bir arada bulunduran Laminet Ofis Sistemleri firması sizlere ihtiyaç duyduğunuz en kaliteli para kontrol makinelerini sumaktadır.

Para kontrol makineleri,para sayma makinesi, sahte para,laminet,lamiess, para